Wednesday, May 30, 2012

koorene lõhesupp

Eelmisel nädalal Liisa pool olles leidsin juuni kuu Anne&Stiilist huvitava lõhesupi retsepti.
Tegelikult ma suur supisõber ei ole ja Prantsusmaal ei söönud ma kordagi suppi. Neil nimelt ei ole supid eriti levinud. Paar-kolm kuulsamat on, aga muidu see ikkagi supimaa ei ole :D
Kuna ma olen suur kalasõber ja retsept tundus lihtne, siis võtsingi selle esmaspäeval plaani. Vaatasin netis pilte ja muudkui vesistasin.
Ei pidanud pettuma, sain ka ise väga hästi hakkama esimese korra kohta.


Jäi natuke liiga kollane minu meelest, aga ma panin sinna kaks prisket porgandit nii, et ehk on asi selles.
Minu supis oli:

~50g võid (originaalretseptis oli 80g ning oliivõli ka. Mina ei kasutanud õli üldse, tundus, et tuleb muidu liiga rasvane.)
1 porru
2 porgandit
5 keskmisest natuke väiksemat kartulit
lõhe (ostsin 800g supikogu, palju ma sealt puhastamise käigus sain, ei tea. Aga supi sisse sai lõhet ikka korralikult :) )
soola, puljongikuubik
200ml kohvikoort
vett (kogust ei mõõtnud, panin tunde järgi)

Üllatavalt lihtsalt sai nii hea supi valmis. Kõige tüütum oli kala puhastamine. Järgmine kord keedan selle supikogu enne ära, siis tuleb liha kergemini lahti.
Porgandid riivisin, nii tuli püreesem.
Või sulatasin, seal sees pruunistasin porrurattad ja porgandi. Seejärel lisasin vett, soola, puljongit ja kartulitükid. Keetsin kartuli pehmeks ning lisasin lõhe. Sellega läks väga ruttu. Paari minutiga oli juba good to go. Viimasena valasin juurde kohvikoore.
Suppi sai nii palju, et sõime seda veel eile lõunakski. Ka T kiitis, et päris hea sai.

Tegelikult on mul olnud tükk aega suur isu maksa järgi. Sea- või loomaliha ma muidu ei söö, kuid maks oleks ainus osa, mida ma tahaksin. See on ka kõige tervislikum osa tegelikult. (sisaldab valku, A-vitamiini, rauda)
Andsingi T-le kaasa nimekirja asjadest, mida on vaja, et üks hea maksakaste teha.

Täna on veel plaanis hakata oma vanu, kuid äraviskamiseks liiga korralikke riideid üles pildistama. Üritan neid siis kuidagi maha müüa osta.ee's või buduaaris.

No comments:

Post a Comment